Kunksmoor

koguperelavastus

Vaata edasi

etendused

Esietendus 9. augustil 2013 Viimsi Vabaõhumuuseumi õuel

Etendused suvel 2013 Viimsis (Viimsi Suveteatri nime all) ja suvel 2014 Tartus Raadi järve ääres

Enne ja pärast etendust oli Tartus ERMi jääkeldri näitusesaalis avatud näitus ravimtaimedest.

Lavastusest

  • Autor Aino Pervik
  • Lavastaja Andres Dvinjaninov
  • Kunstnik Maarja Meeru (Vanemuine)
  • Laval Ingrid Isotamm (NUKU teater), Inga Lunge, Andres Dvinjaninov, Toomas Lunge, Indrek Kalda, Andres Kuut ja Toomas Lunge
  • Ühes vaatuses

"Keset tuulist merd oli ühes kohas pisike saar...!"

Aino Perviku legendaarse "Kunksmoori" äratab sel suvel taas ellu Emajõe Suveteater. Loomulikult ärkavad ka kapten Trumm ja paljud teised. Eesti Rahva Muuseumi pargis, Raadi järve kaldal etendub 8.–17. augustni koguperelavastus täis rõõmu ja laulu, nalju ja lugusid Emmeliinest ja tema kapten Trummist. Lavastaja ja Suveteatri juht Andres Dvinjaninovi jaoks on see juba teine kohtumine nende armsate vanade veidrike ja nende kokkusaamise ja kokkujäämise looga. Kümme aastat tagasi tõi ta "Kunskmoori" Nukuteatri lavale, olles ise ka muusikaline kujundaja, millega pälvis aasta parima muusikalise kujunduse tiitli 2003. aasta teatripreemiate jagamisel.

Seekordses lavastuses on ta appi kutsunud Kaunimate Aastate Kvarteti, kooseisus Toomas Lunge, Indrek Kalda, Andres Kuut ja Andres Dvinjaninov. Laule ja lugusid saab olema palju, sest Kunksmoor (Ingrid Isotamm, NUKU teater) armastas väga vanu meremeeste lorilaule.  "Ta hääl oli kile ja kähisev, selle eest aga hästi vali." Kapten Trummi ja trummi mängib Andres Dvinjaninov. Kõike ja kõiki muud mängib Inga Lunge. Vaid seitse korda saab Emajõe Suveteatris näha-kuulda lustlikku muusikalist "Kunksmoori" suurtele ja väikestele.

"Ja Trumm võttis õnnelikult oma moori ümbert kinni ja andis moorile musi. Oli ütlemata ilus suvehommik. Õhk Kunksmoori saare ümber oli kuldne ja sumises."

Fotod etendusest Viimsis: Kertu Vahemets

Fotod etendusest Tartus: Liisa Kaha

Meedia